Jak działa SEO?

Podstawy SEO

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z SEO, warto abyś wiedział, dlaczego jedna strona WWW jest na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania, a inna na trzydziestym. Ważną rolę odgrywają tutaj słowa kluczowe.Dla użytkowników internetu najważniejszych jest dziesięć pierwszych pozycji wyszukiwania. Połowa z nich uwagę zwraca tylko na trzy pierwsze wyniki wyszukiwania. Zatem warto zadać sobie pytanie – jakie pozycjonowanie jest najbardziej efektywne? Warto wiedzieć, że strona znajdująca się na drugiej lub trzeciej stronie w wynikach wyszukiwania ma nikłe szans na wysoką klikalność. O kolejności wyników na liście decyduje algorytm wyszukiwarki. Lata testów pozwalają zrozumieć, na które czynniki algorytm Google, zwraca szczególną uwagę.

Czynniki on – site

Są to czynniki dotyczące bezpośrednio Twojej strony. Robot Google odwiedzając daną stronę internetową pobiera z niej ważne informacje. Dobrze aby strona była dopasowana do standardów wyszukiwarki. Przede wszystkim:

  • treść na stronie powinna być niepowtarzalna – nie ma mowy o kopiowaniu i wklejaniu treści z innych stron internetowych. To bardzo niekorzystnie wpływa na kampanie SEO. Warto zadbać także o to, aby inni nie kopiowali treści z naszej strony WWW.
  • zadbaj o optymalizację strony – ważną rolę odgrywają tu słowa kluczowe zawarte w tekście, tekst powinien mieć odpowiednią długość. Im dłuższy tekst, tym lepiej.
  • dobrze, aby każde słowo miało swoją podstronę. Nie powinno się kierować wszystkich słów kluczowych na jedną stronę. Każde słowo podobne do siebie powinno mieć swoją stronę docelową.
  • zapewnij dostępność wyszukiwarce. Warto sprawdzić, czy sposób, w jaki została stworzona Twoja strona, sprzyja kampanii SEO.

 

Czynniki off-site

Te czynniki zewnętrze. Główną rolę odgrywają tutaj linki, które przychodzą do danej witryny. Ogólnie Google uważa, że jeśli jakaś strona WWW ma dużą ilość linków z źródeł zewnętrznych – jest po prostu dobra. Kluczową kwestią jest jakość linków. Ważne jest posiadanie linków z witryn o wysokim poziomie zaufania. Wiecej linków nie oznacza lepszej jakości. Warto pamiętać, aby nie działać schematycznie. Nie warto dodawać od razu wszystkich linków do swojej witryny, a rozłożyć to w czasie.

Powyższe wskazówki mogą okazać się pomocne, dla osób które zaczynają swoją przygodę z SEO. Warto się z nimi zapoznać i stosować we własnej kampanii SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *