SEO krok po kroku…

Na początek

Działania w ramach kampanii SEO powinny być prowadzone według stosownej kolejności. Ważne jest, aby zadbać o parę istotnych kwestii, a więc:

  • dobór odpowiednich słów kluczowych – od tego należy rozpocząć kampanie SEO. W zależności od rodzaju biznesu, zadbaj o odpowiedni dobór słownictwa. Jest to bardzo ważne, gdyż kampania SEO nie jest elastyczna i wymaga sporo pracy.
  • optymalizacja witryny internetowej – pod kątem wybranych słów kluczowych oraz technicznym.
  • działania off- site – działania te najlepiej rozpocząć po zakończeniu optymalizacji strony

Warto te działania wykonać właśnie w takiej kolejności, gdyż dzięki temu, możesz liczyć na sukces kampanii SEO.

Częste błędy w SEO

W kampanii SEO można popełnić wiele błędów. Lista jest długa, ale warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach:

  • błędy dobór słów kluczowych – jeden w powszechniejszych błędów. Jest to najważniejszy punkt w kampanii SEO, gdyż to od tego zależy Twój sukces w sieci.
  • brak zoptymalizowanej strony – jeśli strona jest źle zoptymalizowana to dobre prowadzenie strony internetowej staje się niemożliwe. Częstym błędem jest brak slów kluczowych na stronie oraz podstron przeznaczonych właśnie na słowa kluczowe. Warto też sprawdzić, czy witryna internetowa dostosowana jest do standardów wyszukiwarek.
  • odnośniki ze stron o niskiej jakości – każda witryna w wyszukiwarce ma odpowiednią rangę. Zatem najlepiej korzystać z witryn o wysokiej jakości, co pozwoli na lepsze funkcjonowanie Twojej strony.
  • udostępnianie treści SEO na zewnątrz – problem ten dotyczy głównie sklepów internetowych, które udostępniają swoje treści nieświadomie. Często właściciele sklepów starannie, przygotowane opisy wysyłają do porównywarek cenowych – tym samym powodując duplikacje tekstu. Skutkuje to utratą pozycji w wyszukiwarce, gdyż porównywarki cenowe często wyprzedzają sklep, który dodał im opisy.
  • zła strategia kampanii SEO- to błędne dobranie słów kluczowych. Sklepy internetowe powinny być pozycjonowane nawet na kilka tysięcy słów kluczowych. Zbyt ogólne słowa kluczowe są błędem, zwłaszcza w przypadku lokalnych działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *