Wady i zalety SEO

Seo choć jest dobrą formą reklamy, posiada także swoje wady. Należy być świadomym zarówno dobrych, jak i złych stron podczas tworzenia kampanii SEO.

Zalety SEO

Wyniki uzyskane podczas kampanii SEO są trwałe. Warto podkreślić to, że jeśli wypracujesz sobie pozycję, dla interesujących Cię słów kluczowych, ich pozycja w internecie utrzyma się przez dłuższy czas, nie musisz także ponosić żadnych kosztów. Dobrze jednak zachować czujność, gdyż konkurencja nigdy nie śpi. Dlatego zawsze warto dbać o swoje wyniki.
Kolejną zaletą jest fakt, że SEO to skuteczna forma reklamy. Internauta wpisując do wyszukiwarki, interesującą go frazę, określa swoją potrzebę. Twoim zadaniem jest zadbanie o potrzeby konsumenta. Musisz na tę potrzebę odpowiedzieć, właśnie poprzez odpowiedni dobór słów kluczowych. Wielu użytkowników nie jest zdaje sobie sprawy z tego, że SEO jest formą reklamy, co daje duży plus. SEO może nie wymagać dodatkowych działań. Publikując regularnie wpisy, na swojej stronie internetowej, które zawierają słowa kluczowe, tym samym podnosisz swoją rangę w internecie. Właśnie w taki sposób, bez dodatkowej pracy, czy nakładów finansowych, można osiągnąć zadowalające wyniki.

Wady SEO

Samodzielne prowadzenie kampanii SEO wymaga odpowiedniej wiedzy – zarówno technicznej, jak i ekonomicznej ( znajomość konkurencji). Wszystko zależy od tego, czy jest to biznes lokalny, czy raczej na większą skalę. Jeśli jest to biznes na szerszą skalę, warto skorzystać z fachowej pomocy. Mając biznes lokalny, można podejść do kwestii SEO bardziej amatorsko, gdyż zasięg nie jest tak szeroki i konkurencja nie jest tak duża. Wtedy też zwiększa się szansa, na znalezienie się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania.

Kolejną rzeczą o której dobrze wiedzieć, jest to, że Google dba o jakość wyników wyszukiwania. Chodzi o to, aby było jak najmniej witryn niskiej jakości. Jeśli tak się stanie zespół Google nakłada kary w postaci filtrów, lub banów.
SEO jest mało elastyczne. Głównym problemem jest to, że osiągnięcie odpowiednich pozycji to czas paru miesięcy. Wszystko zależy od konkurencyjności słowa kluczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *